Vítej na mém hlavním webu zaměřeném hlavně na programování a studium
Obsah O mně Kontakt O webu Projekty Škola Programování Screenshoty Jak to udělat?

Jak odblokovat CTRL + SHIFT + V?

Na co je klávesová zkratka CTRL + SHIFT + V jsem tu už psala. A také jsem psala, že pokud máte v prohlížeči rozšíření Adblock plus, tato klávesová zkratka nejspíše vyvolá jeho panel a tedy nefunguje k jejímu původnímu účelu. Zde je návod, jak této zkratce navrátit její původní význam bez odinstalování Adblocku. Návod platí pro prohlížeče Firefox a SeaMonkey, v obou je postup v podstatě totožný.

Přejděte v prohlížeči na konfigurační stránku about:config (stačí toto napsat do adresního řádku). Potvrďte vstup a objeví se vám konfigurační možnosti s jejich hodnotami.

vstup do about:config

Nahoře do řádku "Hledat:" zadejte text "adblockplus.sidebar_key" (bez uvozovek) a potvrďte Enterem.

vyhledání hodnoty adblockplus.sidebar_key

Měla by se zobrazit jediná položka, kde hodnotou je řetězec "Accel Shift V, Accel Shift U". Na tuto položku poklikejte myší a v zobrazením dialogu ze řetězce smažte "Accel Shift V, " (včetně čárky a mezery), takže tam zbyde jen "Accel Shift U" (samozřejmě opět vše bez uvozovek).

změna řetězcové hodnoty

Dialog potvrďte, zavřete stránku about:config a restartujte prohlížeč (zavřít všechna okna prohlížeče a poté prohlížeč opět spustit). Nyní by měla zkratka CTRL + SHIFT + V fungovat tak, jak má. :-)

nová podoba hodnoty

<-- Zpátky do sekce Jak to udělat?

<-- Zpátky na obsah

Dne 12.12.2012 vytvořila Tlapka. Poslední aktualizace této stránky: 3. 10. 2022. Základ obrázku loga pochází z Wikipedie.

Počítá od 1.4.2013: