Vítej na mém hlavním webu zaměřeném hlavně na programování a studium
Obsah O mně Kontakt O webu Projekty Škola Programování Screenshoty Jak to udělat?

Jak kopírovat čistý text?

Možná jste někdy potřebovali zkopírovat text například z webu, ale při pokusu o vložení takového textu do editoru se přeneslo i formátování a text pak vypadal úplně jinak, než jste chtěli.

Jedním jednoduchým řešením je vložit tento text do textového editoru pracujícího s čistým textem (např. Poznámkový blok) a odtamtud ho zkopírovat a vložit do vašeho dokumentu. Ovšem je to trochu krkolomnější řešení.

Takže jsem zapátrala na internetu a našla tuto stránku: Tip: Zbavte se formátování při kopírování textu z webu a zkusila odtamtud použít klávesovou zkratku CTRL + SHIFT + V. A fungovalo to! Tato klávesová zkratka způsobí, že se zkopírovaný text vloží jako čistý text - bez formátování. Musí to ale podporovat editor.

Zkoušela jsem to v LibreOffice Writeru 4.2, tam to fungovalo, přičemž při vložení přes CTRL + SHIFT + V se zobrazí nabídka s možnostmi vložení.
V Microsoft Wordu tato zkratka nefunguje, ale po klasickém vložení se zobrazí rozevírací nabídka, kde můžete metodu vložení upravit.
V "rich text" formulářích na webu (většinou redakční či blogovací systémy) mi tato zkratka fungovala, jen jsem musela udělat změnu v nastavení rozšíření prohlížeče Adblock plus. Pokud toto rozšíření nemáte, klávesová zkratka by měla fungovat. Pokud ano a zkratka vyvolává panel adblocku namísto její původní funkce, podívejte se, Jak odblokovat CRTL + SHIFT + V ve Firefoxu nabo SeaMonkey.

<-- Zpátky do sekce Jak to udělat?

<-- Zpátky na obsah

Dne 12.12.2012 vytvořila Tlapka. Poslední aktualizace této stránky: 3. 10. 2022. Základ obrázku loga pochází z Wikipedie.

Počítá od 1.4.2013: